5 עקרונות לתכנון מטבח

המטבח הוא הלב של הבית. הוא המקום העיקרי בבית, בו מבשלים ואופים וכמו כן יושבים לארוחות משותפות עם בני המשפחה והחברים. תכנון מטבח דורש מעורבות של אנשי מקצוע מתאימים, מתחום הנגרות, עיצוב פנים ואדריכלות. תהליך התכנון כולל התחשבות בכל מיני פרמטרים שיש לקחת בחשבון כמו, החומרים מהם בנוי המטבח, מקומות אחסון, משטח עבודה, מקום לאי או לשולחן אוכל שיהיה במרכז המטבח ועוד. על מנת שיהיה לכם פשוט להבין את התהליך, קיבצנו עבורכם חמש עקרונות שמומלץ להתייחס אליהם, כאשר מתחילים לתכנן מטבח. מוכנים? אנחנו מתחילים!

העיקרון הראשון – בחירת הסגנון העיצובי

בעבר, המטבח היה חלל סגור. כיום, מדובר על חלל פתוח ומרווח, המשתלב עם שאר החללים בבית. על כן, יש לתת משקל גדול יותר לבחירת הסגנון העיצובי ויש לדאוג לשלב בין האסתטיקה לבין הפונקציונאליות. שימו לב, רגע לפני שאתם מתחילים לצלול לפרטים הקטנים בתהליך תכנון מטבח, רצוי שקודם כל תקדישו מחשבה ותבחרו את סגנון העיצוב המתאים למטבח ותוודאו שהוא אכן תואם לסגנון העיצוב של הבית כולו.

העיקרון השני – בחירת חומרים

בגדול, המטבח מורכב משני חלקים שהינם בסיס המטבח והחזיתות שלו. הבסיס הוא למעשה החלק הפנימי של ארונות המטבח. הבסיס צריך להיות חזק, עמיד וכזה שלא יהיה רגיש ללחות. חזיתות המטבח מהוות את החלק הדומיננטי במטבח. אפשר לבחור את סוג הציפוי שלהן וכמו כן את הפרזול המתאים להן. יחד כל אלה יכתיבו את מראה המטבח.

העיקרון השלישי – תאורה

חשוב מאוד שתהיה לכם תאורה חזקה ועוצמתית במטבח, על מנת שתהיה לכם אווירה נעימה. כאשר אתם מבצעים את תכנון התאורה, חלקו את המטבח למספר אזורי פעילות בהם, אזור החיתוך וההכנות, אזור העבודה והבישול, הקירור ואיזור האכילה. בהתאם לאזורים האלה, תוכלו לבחור איזה גופי תאורה להתקין. גופי תאורה שיכולים להתאים הם גופי תאורה שקועים, צמודי תקרה, מנורות תלייה, מנורות תקרה וכו'.

העיקרון הרביעי – משולש הזהב

המטבח שלנו אמור לכלול שלוש תחנות עיקריות שמשמשות אותנו לצורך של אפייה ובישול. שימו לב ששלושת התחנות הן, הכיריים, המקרר והתנור. כאשר התכנון מבוצע כמו שצריך, התחנות האלה ימוקמו באופן כזה שאם תמתחו קו דמיוני ביניהן, תוכלו לקבל צורה של משולש. יש לשמור כמובן על מרחק של עד 1.20 מטר בין תחנה אחת לאחרת. כך יהיה לכם נוח לעבוד במטבח.

העיקרון הרביעי – אחסון

חשוב מאוד שיהיו כמה שיותר מקומות אחסון במטבח שלכם. מומלץ לעשות מבעוד מועד, רשימה שתכלול כמה סירים ומחבתות יש לכם, תבניות, קערות הגשה, באיזה סכו"ם אתם משתמשים ליומיום ובאיזה לאירועים מיוחדים או חגים וכו'. מעבר לכך, על מנת לצור יותר מקומות אחסון, תוכלו לנצל את כל הגובה שעומד לרשותכם במטבח. מקומות האחסון יכללו מגירות, ארונות, מדפים פתוחים וכמו כן יחידות תלויות.

למה לבחור בנו?
ציוד וטכנולוגיה מהחדישות בעולם
מאשרים עבודה אל מול סקיצות בלבד
יחס מאוד אישי וחם
Call Now Button דילוג לתוכן