מטבחים מעץ

מטבחים מעוצבים מעץ

עץ הוא אחד מחומרי הגלם הפופולאריים ביותר בעולם. אנחנו מוצאים את העץ פחות או יותר בכל מקום סביבנו, לרבות בחדרי שינה, בתים פרטיים, דירות מגורים, בתי עסק, חנויות, משרדים ובמרחב הציבורי. העץ למשל אחראי בדרך כלל על הפרגולה בחצר, אבל נעדיף אותו גם כחומר גלם מרכזי לבניית הריהוט של הסלון. על הרקע הזה, אפשר להבין טוב יותר את הפופולאריות של מטבחים מעץ לעומת האלטרנטיבות.

מטבחים מעוצבים מעץ עומדים בראש סדר העדיפויות של לקוחות פרטיים ומעצבי פנים. הם מוכיחים את עצמה ברמה הדקורטיבית, יעילים לשנים רבות ומציעים תמורה מלאה להשקעה. באמצעות העץ אפשר לעצב או לבנות מטבח חדש, כדי לשפר את איכות החיים ולהשביח את הערך של הנכס. לכן מטבחים מעוצבים מעץ הם בכלל לא הוצאה רגילה, אלא השקעה משתלמת.

מה היתרונות של מטבח מעץ מודרני?

כאן המקום להזכיר שלא כל הסוגים השונים של מטבחים בצבע עץ מיוצרים מאותם חומרי גלם. יש למשל הבדל בין מטבח עץ אלון לבין מטבח עשוי עץ אורן, או בין מטבח מיושן לבין מטבח מעץ מודרני. מבחינתנו כקהל יעד ולקוחות, הדבר החשוב ביותר הוא להסתכל על המפרט המלא של המטבח ולא רק על השאלה האם הוא בנוי מעץ או כמה הוא עולה.
החדשות הטובות הן שכל סוג של מטבח מעץ מודרני מצליח לגלם את היתרונות השונים ולרכז אותם תחת קורת גג אחת. מטבח כזה נראה מעולב בסגנון עיצוב כפרי ומשפחתי, נוח מאוד לתחזק אותו ואפשר להחליף חלק מהאלמנטים שלו אחת לתקופה מסוימת במסגרת שיפוץ נקודתי או כללי. בזכות היתרונות של העץ מצד אחד והחשיבות של המטבח מצד שני, כולנו מרוויחים כיום את השיפור באיכות החיים.

כל הסיבות להשתמש בעץ לעיצוב המטבח

אפשר להסתכל על היתרונות של מטבחים מעוצבים מעץ גם במונחים של תרומה לחיי היום יום שלנו. ראשית, הסיבה העיקרית להשתמש בעץ לעיצוב המטבח היא עמידות גבוהה. למרות שהמחיר של העץ נמוך יותר מאשר חומרי גלם אחרים, הוא הרבה יותר עמיד בפני קורוזיה ולא סופג כתמי חלודה. עץ טוב, חזק ואמין יחזיק מעמד שנים רבות ולא נצטרך לדאוג לו מבחינת תחזוקה.
שנית, כדאי להשתמש בעץ לעיצוב המטבח כדי להשלים את סגנון העיצוב הקיים ולהתכתב איתו. הכי קלאסי לעשות את זה עם סגנון עיצוב כפרי שנשען מלכתחילה על שימוש בעץ, אך אפשר גם לנסות לשלב מטבחים מעץ עם סגנון עיצוב מודרני. בהקשר הזה, מטבח מעץ מודרני עושה עבודה מעולה וחוסך לנו זמן והוצאות.

איך מעצבים מטבח מעץ?

התנאי היחיד לניצול היתרונות השונים של מטבחים מעץ הוא להקפיד על תהליך תכנון נכון. בכל דגם של מטבח עץ כפרי יכול להיות בעל מאפיינים שונים, אך מה שחשוב זו מידת ההתאמה שלו לצרכים שלנו: איך בדיוק אנחנו משתמשים במטבח, כמה זמן אנחנו מבלים בו ומה מסגרת התקציב. אחרי שנענה על השאלות האלה, נוכל גם להכריע טוב יותר בין שיקולים טכניים.
השיקולים הרלוונטיים לעיצוב מטבחים מעץ הם כמובן באיזה עץ משתמשים ומה בונים איתו. מטבח עץ אלון מייצג לדוגמא אופציה יחסית זולה, כי הוא זמין ומומלץ על ידי נגרים ובעלי מקצוע מנוסים. אבל אפשרות אחרת היא להתמקד בסגנון עיצוב מיוחד יותר, כמו למשל עם מטבח עץ לבן או בגווני שמנת.

השראה מפרויקטים קודמים של מטבחים מעוצבים

הכנת שיעורי בית תעזור לנו לאפיין את המפרט המלא של מטבח החלומות. זה השלב שבו נחליט איך לנצל את המקום הפנוי במטבח והאם להסתפק במשטח עבודה מרכזי בלבד, או לשלב לצד מטבחים בצבע עץ גם פינת אוכל מעץ או שולחן בר עם כיסאות גבוהים.
מנגד, יש מקרים שבהם אין לנו רעיונות לגבי עיצוב המטבח המתאים ולכן נצטרך לשאוב השראה. כאן הפתרון יכול להיות פרויקטים קודמים של מטבחים מעוצבים. את הפרויקטים אנחנו יכולים לראות בתמונות, סרטוני וידאו ואתרי אינטרנט או באולמות התצוגה. אז אמנם לא חייבים לעצב את אותו מטבח בדיוק, אבל לא יזיק לשאוב השראה ולהסתכל על תהליכים שכבר הושלמו ואולי יכולים לתת לנו רעיונות שלא חשבנו עליהם.

איך בוחרים בעלי מקצוע מתאימים לבניית מטבחים מעץ?

מטבחים מעוצבים מעץ מבטיחים לנו יתרונות רבים רק אם בונים אותם בצורה נכונה. חוץ מזה, יש הבדל בין מטבח שאותו רוצים לשפץ לבין מטבח שבונים מאפס בדירה חדשה. בשביל כל פרויקט כזה צריך להתייעץ עם בעלי מקצוע מעט אחרים, אז חשוב לדעת למי לפנות ומול מי לרכז את רשימת הדרישות.
מעצבי פנים ואדריכלים יכולים לסייע לנו בשיפוץ המטבח הקיים. אלו בעלי המקצוע שאליהם נרצה לפנות כדי לשאול על הבדלים בין סוגים שונים של מטבחים מעץ ועל מאפיינים של מטבח עץ אלון לעומת עצים אחרים. בנוסף, היתרון של התייעצות עם בעלי מקצוע הוא שאפשר לשמוע מהם המלצות שמבוססות על הניסיון האישי שלהם.
בשביל לבנות מטבח חדש נהיה חייבים לערב נגר ואפילו קבלן. כמובן שהנגר הוא גם זה שאחראי בפועל על הפרויקט גם אם רק משפצים את המטבח הקיים, אבל בבניית מטבח חדש הוא מעורב בתהליך בשלבים מוקדמים יותר. בשביל לבחור את הנגר שיכול לקחת על עצמו את המשימה, נרצה לקבל המלצות מלקוחות מרוצים שאנחנו סומכים עליהם – כמו למשל חברים ומשפחה.

לא להתפשר על האיכות של העץ בחדר הכי חשוב בבית

בסופו של דבר, המטבח הוא כנראה החדר הכי חשוב בבית. זה המקום שבו אנחנו נמצאים כדי לבשל, לטגן, לאפות ולארח ואליו נגיע כדי לבלות זמן איכות בארוחה משותפת עם הילדים. במקביל, אותו חדר בדיוק גם חשוף להכי הרבה לכלוך מבחינת שאריות מזומן. אז כדי לשמור על היגיינה במטבח ועל מנת ליהנות ממנו, חשוב לבחור עץ איכותי כחומר גלם מרכזי.
בחירת העץ המתאים תשדרג את המטבח בטווח הקצר והארוך. היא תהפוך אותו למקום שנעים לשהות בו ותתכתב עם סגנון עיצוב בהתאמה אישית. אם נשקיע גם בבחירת העץ המתאים וגם בהזמנת בעלי מקצוע מנוסים, נהנה מהמטבח עכשיו ובעתיד.

מרסלו – מטבחים מעץ בהתאמה אישית

אנחנו במרסלו אומנות הריהוט נספק עבורכם מטבחים מעץ מחומרים איכותיים, כך שכל חלק המרכיב את המטבח יישמר לשנים רבות. 
ראיתם מטבח מעץ העונה לדרישכתם? צרו איתנו קשר והגשימו חלום

למה לבחור בנו?
ציוד וטכנולוגיה מהחדישות בעולם
מאשרים עבודה אל מול סקיצות בלבד
יחס מאוד אישי וחם
Call Now Button דילוג לתוכן